Çelik Yapı Sistemi

Çelik Ev Yapı Sistemi

Üretim Aşaması


Hayalinizdeki ev veya Arty Steel model evlerinden birine karar verildikten sonra, Arty Steel fabrikasında projenin statik hesapları doğrultusunda üretimi gerçekleştirilir. Montaj personelleri zamandan tasarruf etmek için fabrikamızda duvarları hazır hale getirir ve montaja gerekli tüm malzemelerle birlikte montaj sahasına sevk edilir. Su basman betonunun üzerine (Müşterinin isteğine bağlı); Dıştan tamamen bitmiş (dış cephesine yalı baskı, çatısına shingle yapılmış, pvc pencereler, ısı camlar ve çelik kapısı takılmıştır.), evin içinde de izolasyonları yapılmış, tüm tesisatları döşenmiş, duvarlara alçı paneller uygulanmış olarak teslim edilir. Evin iç dekorasyonunu müşterimiz kendi zevkine göre yaptırır.


İmalat Aşaması


Fabrikamızda; beğenilen modellerin mimari projeleri tamamlandıktan sonra, proje özel CAD programları ile çözümlenir ve vida yerlerine kadar titizlikle detaylandırılır. Tüm yapı elemanlarının bilgisayar kontrolünde üretilmesi, yapıyı ciddi şekilde etkileyebilecek işçilik ve üretim hatalarından korur.

Üretim tesisimizde titiz kalite kontrolü ile hazırlanan çelik taşıyıcı sistem aynı zamanda teorik hesap değerleri pratikte de aynen geçerli olan çözümlerdendir.

Çelik yapı sisteminde galvanizli hafif çelik olarak üretilen duvar, döşeme ve çatı panellerindeki özel profillerin panel birleşimlerinde perçin, civata, somun ve akıllı vidaların kullanılması malzemenin kimyasal özelliğini bozmaz ve en rutubetli bölgelerde bile yıllarca paslanma riski taşımaz.

Hafif çelik ile üretilen yapıların güvenlik ve dayanımları, yangın ve fırtına gibi durumlara karşı koruma koşulları,ekonomik,konforlu ve estetik biçimde sağlanır.

Fabrikamızda tüm duvarlar, ön üretimi yapılmış olarak nakliye edilir ve bu sayede işçilik hatalarından kaynaklanan sorunlar da ortadan kalkar.

İşçi şantiyede sadece vidalama işini yaptığı için kısa zamanda ve hatasız olarak montaj tamamlanmış olur.